Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Markiza Veranda 8000

Ten typ markizy stosowany do ogrodów zimowych proponujemy w dwóch wersjach: markiza płaska i markiza łukowa.
 
Markilux?-8000 - markiza płaska
Możliwość łączenia nawet trzech dużych "pól" markiz - przestronny cień nawet w zakresie zastosowań profesjonalnych.
 
Markilux?-8000 - markiza łukowa
Od zwykłego "zgięcia" do pionowego zacieniania - oferujemy wszystko, czego wymaga Państwa ulubiony kącik w ogrodzie zimowym.

Konstrukcja i układ

Kąt łuku
 Rolki wiodące poszycia
Uwagi
do 30 stopni  1 
od 31 do 60 stopni 2 
od 61 do 85 stopni 3 

Ta markiza markilux? potrafi i oferuje wszystkie te możliwości, które wyróniają model markilux? - 8000. Dodatkowo poszycie jest prowadzone po łuki na specjalnych rolkach wiodących poszycia:

Kaseta / montaż

Kaseta utrzymuje całą markizę markilux? i jest niezwykle stabilna.
Markizy do ok. 35 m2 są dostępne jako pojedyncze markizy. Markizy o szerokości 700 cm są dostarczane jako instalacje łączone, są jednak wyposażone w długi profil umozliwiający łatwy i dostosowany do indywidualnych potrzeb montaż. Wstępny montaż i opatentowany system mocowania Clipsystem sprawiają, że montaż przebiega bardzo szybko i skutecznie.

Poszycia

Możliwość zastosowania wszystkich poszyć markizowych markilux?. Szczególnie godne polecenia: poszycia markilux? transolair oraz Perfotex wykonane w praktycznej technice tkania otworowego.

Długość rozwijania

Poszycie może mieć długość nawet do 700 cm. Szyny prowadzące mogą wystawać nawet o 100 cm poza krawędź zacieniania.

Napęd

Silnik elektryczny w wyposażeniu seryjnym. W przypadku markiz łączonych urządzenie czasami musi być wyposażone w kilka niezależnie sterowanych silników.

Ilość pól markizy Ilość silnikówSterowane
2  1 
2 2niezależnie
3 2niezależnie

Mechanika

Dwie zoptymalizowane sprężyny pneumatyczne niezależnie od siebie zapewniają wyjątkowo mocne naprężenie poszycia markizy. Niezwykle stabilny profil przedni minimalizuje zwis poszycia i profilu.

Szczególne właściwości

Ciężar własny poszycia sprawia, że istnieje możliwość występowania niewielkiego zwisu, który może być bardziej widoczny, gdy poszycie jest mokre. Dlatego właśnie w większych markizach stosowany jest wspornik poszycia. W przypadku markizy, która jest montowana bez pochylenia również zaleca się zastosowanie wspornika poszycia (na rys. obok).

Opcje dodatkowe

Czujniki nasłonecznienia i siły wiatru

Dzięki czujnikom nasłonecznienia i siły wiatru możecie Państwo spokojnie wypoczywać i obserwować reakcje swojej markizy markilux?: zmiana pogody sprawia, że cała automatyka sama zadba o odpowiednie dostosowanie pozycji markizy. Państwa markiza markilux? automatycznie się otworzy, gdy zacznie świecić słońce, albo zostanie schowana w kasecie w momencie, gdy na dworze pojawi się silniejszy wiatr.

Czujniki nasłonecznienia i siły wiatru stanowić niezwykle praktyczną pomoc szczególnie wtedy, gdy zamierzacie Państwo chronić pomieszczenia wewnątrz budynku przed zbyt mocnym wzrostem temperatury. Ten komfort jest niezwykle przyjemny i praktyczny w przypadku zacieniania pokoi mieszkalnych i sypialni - zatrudnijcie Państwo swoją markizę markilux? jako "pogodowego lokaja"!

Napędy silnikowe i zdalne sterowanie

Potrzebne są guziczki: wyposażona w silnik elektryczny markiza markilux? reaguje na polecenia wydawane za pośrednictwem przycisków. W przypadku, gdy dodatkowo wyposażycie ją Państwo w pilota zdalnego sterowania, wtedy sterowanie markizą będziecie mogli przeprowadzać na odległość. Nowy pilot markilux charakteryzuje się nie tylko ładnym wyglądem. Jest dostarczany w wersji 1- lub 4-kanałowej i pracuje na częstotliwości 433 Mhz.

To dodatkowy komfort, który powinniście sobie Państwo zafundować.

Układy mechaniczne markizy markilux? pracują bardzo lekko i płynnie, dlatego właśnie można je obsługiwać za pomocą korby ręcznej bez użycia siły. Obsługa za pomocą silnika elektrycznego jest jednak zdecydowanie przyjemniejszą alternatywą: żeby zrealizować ten zamiar wystarczy zwykłe przyłącze elektryczne na zewnątrz budynku. Dostępna jest również możliwość sterowania pracą silnika za pośrednictwem przełącznika umieszczonego w pomieszczeniu - sterowanie za pomocą pilota jest jednak mniej widoczne i daje Państwu większą swobodę.