Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Markizy Veranda 8500

System Markilux?-8500 został zaprojektowany do ogrodów zimowych z dachami wielospadkowymi.

Konstrukcja

Zasadniczo konstrukcyjnie markiza jest zbieżna z markizą markilux? - 8000. Powyższe odnosi się do montażu, techniki napędowej i programu uchwytów. Proszę jednak przestrzegać zmienionych wymiarów montażowych.

Wymiary

  • maksymalna zacieniana powierzchnia 25 m2 bez wsporników poszycia (tylko markiza pojedyncza)
  • szyny przesunięte do środka, maks. 1200 mm
  • maks. występ szyn 1.000 mm

Opcje dodatkowe

Czujniki nasłonecznienia i siły wiatru

Dzięki czujnikom nasłonecznienia i siły wiatru możecie Państwo spokojnie wypoczywać i obserwować reakcje swojej markizy markilux?: zmiana pogody sprawia, że cała automatyka sama zadba o odpowiednie dostosowanie pozycji markizy. Państwa markiza markilux? automatycznie się otworzy, gdy zacznie świecić slońce, albo zostanie schowana w kasecie w momencie, gdy na dworze pojawi się silniejszy wiatr.

Czujniki nasłonecznienia i siły wiatru stanowią niezwykle praktyczną pomoc szczególnie wtedy, gdy zamierzacie Państwo chronić pomieszczenia wewnątrz budynku przed zbyt mocnym wzrostem temperatury. Ten komfort jest niezwykle przyjemny i praktyczny w przypadku zacieniania pokoi mieszkalnych i sypialni - zatrudnijcie Państwo swoją markizę markilux? jako "pogodowego lokaja"!

Napędy silnikowe i zdalne sterowanie

Potrzebne są guziczki: wyposażona w silnik elektryczny markiza markilux? reaguje na polecenia wydawane za pośrednictwem przycisków. W przypadku, gdy dodatkowo wyposazycie ją Państwo w pilota zdalnego sterowania, wtedy sterowanie markizą będziecie mogli przeprowadzać na odległość. Nowy pilot markilux charakteryzuje się nie tylko ładnym wyglądem. Jest dostarczany w wersji 1- lub 4-kanałowej i pracuje na częstotliwości 433 Mhz.

To dodatkowy komfort, który powinniście sobie Państwo zafundować.

Układy mechaniczne markizy markilux? pracują bardzo lekko i płynnie, dlatego wlaśnie można je obsługiwać za pomocą korby ręcznej bez użycia sily. Obsługa za pomocą silnika elektrycznego jest jednak zdecydowanie przyjemniejsza alternatywą: żeby zrealizować ten zamiar wystarczy zwykłe przyłącze elektryczne na zewnątrz budynku. Dostępna jest również możliwość sterowania pracą silnika za pośrednictwem przełącznika umieszczonego w pomieszczeniu - sterowanie za pomocą pilota jest jednak mniej widoczne i daje Państwu większą swobodę.