Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Osłony zewnętrzne

W upalne lato słońce potrafi być uciążliwe zarówno w domu, jak i w biurze. Na szczęście jest kilka sposobów, by "uszczelnić" okna przed promieniami.

Na działanie promieni słonecznych najbardziej narażone są pomieszczenia, których okna wychodzą w kierunku południowym i południowo-zachodnim. W naszej strefie klimatycznej okno o powierzchni szyb 1,5 m.kw wychodzące na południe lub południowy zachód zachowuje się latem jak grzejnik o mocy ok. 1 kW.

W zamkniętych pomieszczeniach ogrzewanych promieniami słonecznymi i o niedostatecznej wentylacji dochodzi do zjawiska przegrzania powietrza. Temperatura moze wzrosnąć powyżej 30 st. C. Niewiele pomoże otwarcie okna, a nawet przewietrzenie, tym bardziej że temperatura na zewnątrz w słoneczny dzień jest również bardzo wysoka. Chłodzenie pomieszczenia będzie przebiegało bardzo powoli, a znaczne obniżenie temperatury nastąpi dopiero w nocy.

Najskuteczniejsza ochrona przed słońcem polega na zatrzymaniu jego promieni przed szybą. Zewnętrzne systemy osłonowe zatrzymują od 60 do niemal 100% promieni słonecznych. Jeśli chcemy skutecznie zmniejszyć oddziaływanie słońca na wnętrza budynków, powinniśmy zadbać o to w fazie projektowania lub wznoszenia budynku, ale niekoniecznie...