Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Roleta Uni PCV K20

  •  roleta w półkasecie z płaskimi prowadnicami
  • system wykonany z PCV (półkaseta,  listwy boczne) dostępny tylko w kolorze białym
  • proste i niezawodne sterowanie poprzez mechanizm łańcuszkowy wyposażony w sprzęgło hamujące
  • ograniczone do minimum przenikanie światła słonecznego dzięki listwom bocznym i półkasecie osłaniającej rurę nawojową
  • roleta przyklejana do skrzydła okiennego / listew przyszybowych za pomocą wzmocnionej taśmy piankowej
  • maksymalne wymiary dla tkaniny transparentnej 150 cm x 220 cm

Tkaniny

W ofercie firmy Tasta znajduje sie kilkaset wzorów i kolorów tkanin w kolekcjach stałych oraz kolekcjach zmiennych.

Tkaniny produkowane sa obecnie przede wszystkim na bazie tzw. surówki z poliestru (włókna sztucznego) odpowiednio uszlachetnionego. W specjalnym procesie produkcji otrzymujemy tkaninę o własciwosciach koniecznych do zastosowania w rolecie jak:

  • odporność na promienie słoneczne, wysoką temperaturę i wilgoć;
  • odpowiednią sztywność i brak podatności do strzępienia się.

Materiał poliestrowy w dłuższym okresie zachowuje swoje własciwosci i np. nie kurczy się i nie odbarwia się jak tkaniny produkowane na bazie bawełny.

Tkaniny ze wzgledu na ich podstawową funkcję użytkową dzielimy na zasłaniające (tzw. transparentne) i zaciemniające (nieprzepuszczające światła). W grupie materiałów transparentnych oferujemy możliwość wyboru spośród wielu gatunków tkanin dostepnych w różnych kolorach i wzorach. Przenikanie światła uzależnione od rodzaju oraz koloru tkaniny pozwala na uzyskanie szczególnie ciekawych efektów dekoracyjnych, jakich nie zapewni żaden inny wyrób osłonowy. Tkaniny zaciemniające powstaja podobnie jak zasłaniające na bazie najczesciej poliestru jednostronnie powleczonego kilkoma warstwami spienionego PCV. Strona zewnętrzna (tylna) tkaniny otrzymuje najczęściej kolor biały lub srebrny, rzadziej kolor wewnetrznej strony.

Tkaniny posiadają atesty higieniczne, niektóre z nich także atesty na niepalność. Wszystkie tkaniny mają wlasciwości antystatyczne (nie przyciągaja kurzu). Tkaniny można czyścić wyłącznie letnią wodą bez użycia detergentów.

UWAGA

Rolety wykonywane są z tkanin ciętych z szerokości, co powoduje, że dla maksymalnej wysokosci rolety istotna jest szerokość materiału (patrz katalog tkanin - np. z tkaniny o wzorze kierunkowym o szer. 195 cm bez przeszycia można wykonać roletę Classic C11 o wys. maksymalnej ok. 180 cm). Rolety o wysokości przekraczającej 175-180 cm i o szerokości przekraczającej 190 cm lub z tkaniny o wzorze kierunkowym wykonywane są z poziomym przeszyciem tkaniny.

Wymiary montażu