Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Rolety do okien dachowych D134

  • roleta w kasecie z prowadnicami
  • system tylko w kolorze srebrnym ( anoda)
  • rozbudowany system wykonany z anodowanego aluminium (półkaseta, belka dolna, listwy boczne) dający możliwość pełnego zaciemnienia
  • cecha charakterystyczna systemu - specjalna blokada w listwie dolnej pozwalająca na precyzyjne zatrzymanie tkaniny w dowolnej pozycji
  • system  dostosowany do większości typów okien dachowych (Velux, Fakro, Roto, Okpol),
  • utrzymuje materiał nawet, gdy roleta zamocowana jest w poziomie
  • dzięki zastosowanemu mechanizmowi sprężynowemu tkanina jest zawsze naciągnięta i przy mocno uchylonym oknie nie wypada z prowadnic oraz nie fałduje się

Tkaniny

W ofercie firmy Tasta znajduje sie kilkaset wzorów i kolorów tkanin w kolekcjach stałych oraz kolekcjach zmiennych.

Tkaniny produkowane sa obecnie przede wszystkim na bazie tzw. surówki z poliestru (włókna sztucznego) odpowiednio uszlachetnionego. W specjalnym procesie produkcji otrzymujemy tkaninę o własciwosciach koniecznych do zastosowania w rolecie jak:

  • odporność na promienie słoneczne, wysoką temperaturę i wilgoć;
  • odpowiednią sztywność i brak podatności do strzępienia się.

Materiał poliestrowy w dłuższym okresie zachowuje swoje własciwosci i np. nie kurczy się i nie odbarwia się jak tkaniny produkowane na bazie bawełny.

Tkaniny ze wzgledu na ich podstawową funkcję użytkową dzielimy na zasłaniające (tzw. transparentne) i zaciemniające (nieprzepuszczające światła). W grupie materiałów transparentnych oferujemy możliwość wyboru spośród wielu gatunków tkanin dostepnych w różnych kolorach i wzorach. Przenikanie światła uzależnione od rodzaju oraz koloru tkaniny pozwala na uzyskanie szczególnie ciekawych efektów dekoracyjnych, jakich nie zapewni żaden inny wyrób osłonowy. Tkaniny zaciemniające powstaja podobnie jak zasłaniające na bazie najczesciej poliestru jednostronnie powleczonego kilkoma warstwami spienionego PCV. Strona zewnętrzna (tylna) tkaniny otrzymuje najczęściej kolor biały lub srebrny, rzadziej kolor wewnetrznej strony.

Tkaniny posiadają atesty higieniczne, niektóre z nich także atesty na niepalność. Wszystkie tkaniny mają wlasciwości antystatyczne (nie przyciągaja kurzu). Tkaniny można czyścić wyłącznie letnią wodą bez użycia detergentów.

UWAGA

Rolety wykonywane są z tkanin ciętych z szerokości, co powoduje, że dla maksymalnej wysokosci rolety istotna jest szerokość materiału (patrz katalog tkanin - np. z tkaniny o wzorze kierunkowym o szer. 195 cm bez przeszycia można wykonać roletę Classic C11 o wys. maksymalnej ok. 180 cm). Rolety o wysokości przekraczającej 175-180 cm i o szerokości przekraczającej 190 cm lub z tkaniny o wzorze kierunkowym wykonywane są z poziomym przeszyciem tkaniny.