Zapraszamy do współpracy
71 354 23 37 | 609 572 059 | biuro@tasta.pl

Rolety klasyczne

Tkaniny

W ofercie firmy Tasta znajduje sie kilkaset wzorów i kolorów tkanin w kolekcjach stałych oraz kolekcjach zmiennych.

Tkaniny produkowane sa obecnie przede wszystkim na bazie tzw. surówki z poliestru (włókna sztucznego) odpowiednio uszlachetnionego. W specjalnym procesie produkcji otrzymujemy tkaninę o własciwosciach koniecznych do zastosowania w rolecie jak:

  • odporność na promienie słoneczne, wysoką temperaturę i wilgoć;
  •  odpowiednią sztywność i brak podatności do strzępienia się.

Materiał poliestrowy w dłuższym okresie zachowuje swoje własciwosci i np. nie kurczy się i nie odbarwia się jak tkaniny produkowane na bazie bawełny.

Tkaniny ze wzgledu na ich podstawową funkcję użytkową dzielimy na:

  • zasłaniające (tzw. transparentne)
  • zaciemniające (nieprzepuszczające światła).

W grupie materiałów transparentnych oferujemy możliwość wyboru spośród wielu gatunków tkanin dostepnych w óżnych kolorach i wzorach. Przenikanie światła uzależnione od rodzaju oraz koloru tkaniny pozwala na uzyskanie szczególnie ciekawych efektów dekoracyjnych, jakich nie zapewni żaden inny wyrób osłonowy. Tkaniny zaciemniające powstają podobnie jak zasłaniające na bazie najczesciej poliestru jednostronnie powleczonego kilkoma warstwami spienionego PCV. Strona zewnętrzna (tylna) tkaniny otrzymuje najczęciej kolor biały lub srebrny, rzadziej kolor wewnetrznej strony.

Tkaniny posiadają atesty higieniczne, niektóre z nich także atesty na niepalność. Wszystkie tkaniny mają własciwości antystatyczne (nie przyciągaja kurzu). Tkaniny można czyścić wyłącznie letnią wodą bez użycia detergentów.